Miroslava Králíková

Ke hře na flétnu jsem se vlastně dostala tak trochu náhodou. Přesto jsem už po prvním pololetí na ZUŠ měla jasno
v tom, že moje kroky budou směřovat
na konzervatoř. Hraní ve školním orchestru a společné cesty po Evropě patří dodnes k mým nejkrásnějším vzpomínkám.

Vysněnou střední školu - Konzervatoř
v Brně
- jsem vystudovala pod vedením Mgr. Boženy Růžičkové. Bylo to šest let zážitků všech barev. Dny plné hudby, skvělá parta spolužáků, pravidelné kafe
o velké přestávce, pikniky v Lužánkách, ale také hodiny pikoly v 7 hodin ráno...

Již během studia na konzervatoři jsem začala studovat také speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, kde jsem složila státní závěrečné zkoušky z logopedie, surdopedie a specifických poruch učení.

Hru na historické příčné flétny jsem vystudovala na Akademii staré hudby (v rámci Filozofické fakulty Masarykovy univerzity) u Mgr. Lucie Duškové a na Janáčkově akademii múzických umění ve třídě Michaely Ambrosi, MMus. Akademická půda mi
v mnohém rozšířila obzory. Objevila jsem nový muzikantský svět i svoje hráčské sebevědomí a tzv. starou hudbu si skutečně zamilovala.

Měla jsem příležitost hostovat
v souborech Musica Florea, Ars Antiqua Austria, Eensemble Tourbillon, Dresdner Instrumental - Concert, Baroque Collegium 1685, Plaisirs de Musique a také ve Filmové filharmoni.
V rámci různých orchestrálních projektů jsem vystupovala společně s umělci jako jsou Jaroslav Svěcený, Kamil Střihavka nebo s kapelami Hradišťan a Nezmaři. Jsem členkou consortu renesančních příčných fléten Tourdion. Pravidelně se účastním kurzů a workshopů se zaměřením na interpretaci staré hudby.

Moje pedagogické srdce patří ZUŠ
v Novém Městě na Moravě
, kde učím hru na flétnu už od roku 2007.
V akademickém roce 2018/2019 jsem působila na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity jako vyučující hry na barokní příčnou flétnu.