svatební duo

Souznění

Jsme flétnistka a klavíristka, kamarádky, nadšené hudebnice a tvořivé duše, které milují svatby a jejich jedinečnou atmosféru.  
 

Osud se nás snažil dát dohromady už dávno. Ještě v době studia na ZUŠ jsme se obě ocitly ve třídě stejného učitele. Protože jsme se zde však jen míjely, rozhodl se vylosovat pro nás i společný pokoj na internátě, kde jsme  po celých šest let studia na konzervatoři v Brně bydlely. A tak jsme  společně prožívaly všechny svoje hudební i nehudební úspěchy a radosti i neúspěchy a zklamání. Studia na konzervatoři jsme završily společným absolvenským koncertem v nádherném sále  Konventu Milosrdných bratří v Brně.

Od té doby máme za sebou tisíce prožitých tónů, stohy not, které se už nevejdou do skříní, nespočet hodin cvičení i proježděných kilometrů za dalšími hudebními zkušenostmi...

Kromě zkušeností koncertních a soutěžních za sebou máme také spoustu svatebního hraní.  Zpoza našich pultů jsme již viděly bohatou přehlídku svatebních šatů a ve hře nás doprovodilo klapání mnoha střevíčků.

Je pro nás velká čest a radost hrát při tak významné životní události.

 

Markéta Justová

Na klavír jsem začala hrát docela pozdě, až v osmi letech.
Ze začátku na naší malinkaté ZUŠce, později na ZUŠ Kapitána Jaroše v Brně pod vedením BcA. Moniky Czajkowské.
Byly to intenzivní roky plné cvičení, koncertů, soutěží, potlesku, ale také nespočtu naježděných kilometrů, zameškaných hodin ve škole, slohovek psaných po nocích...

Na brněnské kontervatoři jsem rozšířila řady žáků klavírní třídy Mgr. Evy Horákové. Jezdila jsem na soutěže jako například Soutěž konzervatoří, Brněnská klavírní soutěž nebo Pro Bohemia. Vždy jsem si z nich odnesla diplom. Nejvíc hrdá jsem na první místo v Pro Bohemia, kterou jsem jako první klavíristka v hitorii soutěže vyhrála dvakrát. Během svých hudebníh studií jsem s etaké pravidelně účastnila klavírních kurzů Audaces fortuna iuvat v Mikulově.

S konzervatoří i s érou klavíristky na plný úvazek jsem se rozloučila milovaným Bedřichem Smetanou a jeho Českými tanci. V nádherném sále Konventu Milosrdných bratří v Brně, s kým jiným než s Mirečkou po boku...

Po absolutoriu jsem se rozhodla rozšířit si obzory také mimo hudební obor a podala si přihlášku na Fakultu sociáních studií Masarykovy univerzity. Vystudovala jsem Žurnalistiku
a Environmentální studia.

Už přes deset let (s pauzou na dvě děti) působím na ZUŠ v Bystřici nad Pernštejnem jako učitelka klavíru a korepetitorka. Mám za sebou stovky vystoupení malých i velkých, soutěžních i nesoutěžních, s orchestry, různými hudebními soubory i několika pěveckými sbory. Užívám si, když malí muzikanti na podiu předávají radost z hudby ostatním a že je v tom svým klavírním doprovodem můžu podpořit.

 

Miroslava Králíková

Ke hře na flétnu jsem se vlastně dostala tak trochu náhodou. Přesto jsem už po prvním pololetí na ZUŠ měla jasno v tom, že moje kroky budou směřovat na konzervatoř. Hraní ve školním orchestru a společné cesty po Evropě patří dodnes k mým nejkrásnějším vzpomínkám.

Vysněnou střední školu - Konzervatoř v Brně - jsem vystudovala pod vedením Mgr. Boženy Růžičkové. Bylo to šest let zážitků všech barev. Dny plné hudby, skvělá parta spolužáků, pravidelné kafe o velké přestávce, pikniky v Lužánkách, ale také hodiny pikoly v 7 hodin ráno...

Již během studia na konzervatoři jsem začala studovat také speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, kde jsem složila státní závěrečné zkoušky z logopedie, surdopedie a specifických poruch učení.

Hru na historické příčné flétny jsem vystudovala na Akademii staré hudby (v rámci Filozofické fakulty Masarykovy univerzity) u Mgr. Lucie Duškové a na Janáčkově akademii múzických umění ve třídě Michaely Ambrosi, MMus. Akademická půda mi v mnohém rozšířila obzory. Objevila jsem nový muzikantský svět i svoje hráčské sebevědomí a tzv. starou hudbu si skutečně zamilovala.

Měla jsem příležitost hostovat v souborech Musica Florea, Ars Antiqua Austria, Ensemble Tourbillon, Dresdner Instrumental - Concert, Baroque Collegium 1685, Plaisirs de Musique a také ve Filmové filharmoni. V rámci různých orchestrálních projektů jsem vystupovala společně s umělci jako jsou Jaroslav Svěcený, Kamil Střihavka nebo s kapelami Hradišťan a Nezmaři. Jsem členkou consortu renesančních příčných fléten Tourdion. Pravidelně se účastním kurzů a workshopů se zaměřením na interpretaci staré hudby.

Moje pedagogické srdce patří ZUŠ v Novém Městě na Moravě, kde učím hru na flétnu už od roku 2007.
V akademickém roce 2018/2019 jsem působila na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity jako vyučující hry na barokní příčnou flétnu.